Filmy Dania

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Dania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mateo, Izzie i ich przyjaciele trafiają do świata magii i fantazji, gdzie muszą wykazać się kreatywnością w walce z siłami mroku.

Bękart

7,4
7,7
W połowie XVIII wieku duński król Frederik V ogłosił, że dzikie wrzosowiska Jutlandii powinny zostać oswojone, uprawiane i skolonizowane, aby cywilizacja mogła się rozprzestrzeniać i generować nowe podatki dla domu królewskiego. Nikt jednak nie odważył się zastosować do dekretu króla, gdyż to opuszczone miejsce nawiedzane jest przez wygłodniałe wilki, rozbójników i brutalną, bezlitosną naturę. Jednak późnym latem 1755 roku wjechał w te rejony samotny i zdeterminowany żołnierz Ludvig von Kahlen (Mads Mikkelsen) podczas swojej upartej pogoni za marzeniem życia. Wrzosowisko albo przyniesie mu bogactwo i zaszczyty, których od dawna szukał… albo go pokona.
Rok po "Fuzji" fan Ninja Arin i jego przyjaciółka Sora ryzykują wszystko, żeby uratować życie małego smoka o imieniu Riyu.


Siedmioletnia Sol spędza dzień w domu swojego dziadka i pomaga dwóm ciotkom, Nuri i Alejandrze w przygotowaniach do przyjęcia-niespodzianki, które organizują dla Tonatiuha, ojca małoletniej. Gdy światło dzienne zanika, zapanowuje dziwna i chaotyczna atmosfera, która rozbija więzi łączące rodzinę.

Na rauszu

7,5
8,0
"Na rauszu" opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...
Wkrocz do świata przyszłości i poznaj 5 dzielnych rycerzy: Claya, Lance’a, Aarona, Axla oraz Macy, którzy właśnie ukończyli Akademię Rycerską. Choć są nowicjuszami, muszą obronić Królestwo Knighton przed złym błaznem Jestro i hordą potworów. Dołącz do wirtualnego czarnoksiężnika Merloka 2.0. oraz rycerzy Nexo i przeżyj przygodę nie z tego świata!
Sofie (Julie Zangenberg) i Sebastian Nielsen (Sebastian Jessen) są z pozoru normalnym rodzeństwem. Nastolatkowie skrywają jednak mroczny sekret. Aby przetrwać, muszą wysysać energię z innych ludzi. Za wszelką cenę starają się dowiedzieć, co jest tego przyczyną. Poszukiwania odpowiedzi zawiodą ich do tajemniczej szkoły z internatem o nazwie Ottmannsgaard. Pełen mrocznych zagadek, intrygujący serial w reżyserii wielokrotnie wyróżnianej na międzynarodowych festiwalach filmowych Natashy Arthy (Mirakel, Fighter: kochaj i walcz!). Niepokojąca opowieść zachwyca oryginalną fabułą i wartką akcją. Wyraziste kreacje aktorskie stworzyli w produkcji Julie Zangenberg (Łapcie tę dziewczynę) oraz Sebastian Jessen (Wesele w Sorrento). Obok nich występują: Nicolaj Kopernikus (serial The Killing), Allan Hyde (Przebudzenie), Julie Christiansen (Cała prawda o mężczyznach) i Thomas Ernst (Cierpienia Młodych Serc).
Kopenhaga, rok 2017. Porywacze przetrzymują w metrze 15 osób. Łącznikiem między nimi a antyterrorystami jest pewna dziennikarka. Ma ona przekazywać mediom informacje od oprawców, a niespodziewanie okazuje się, że dotyczą one przeszłości uwięzionych. W całym kraju rośnie napięcie i pojawia się pytanie: czy negocjować z terrorystami? Danię czeka osiem dni horroru, a uwięzionych: osiem dni nadziei na odzyskanie wolności.
Historia skupia się na pewnej duńskiej rodzinie, której tradycja związania z Kościołem sięga 250-ciu lat. Od tylu lat jej członkowie są pastorami, a role są jasno wyznaczone. Johannes jest jak Bóg w stosunku do swoich synów – daje, kocha, ale i karze. Jego faworyzowanie Augusta i rozczarowanie Christianem zmusza młodych mężczyzn do dokonywania desperackich wyborów, aby zdobyć jego miłość. Ich losy naznaczy walka – o akceptację ze strony ojca lub wyrwanie się spod jego wpływów. Nie obejdzie się bez tragedii i rodzinnego dramatu.
Rok 1952. Erik i Anna są jednymi z pierwszych, którzy zostali przyjęci do szkoły pielęgniarskiej, w której mężczyźni i kobiety szkolą się razem. Ze względu na brak wyszkolonych pielęgniarek, rząd duński podejmuje próbną decyzję, że mężczyzna może pracować jako pielęgniarka. Mężczyznom nie jest łatwo zostać przyjętym na stanowisko pielęgniarki w środowisku pracy, w którym panują staromodne hierarchie i surowa dyscyplinarna etyka pracy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…